6.9X8X53X91, 5xD, Carbide drill with internal coolant, RCH-X, YG-1, DTX408069
SKU
DTX408069
€72.30 €59.75
Vilnius Stock 1 day
1 qty
YG Europe stock 3d
100 qty
Only 1 left
6.9X8X53X91, 5xD, Carbide drill with internal coolant, RCH-X, YG-1, DTX408069
6.9X8X53X91, 5xD, Carbide drill with internal coolant, RCH-X, YG-1, DTX4080696.9X8X53X91, 5xD, Carbide drill with internal coolant, RCH-X, YG-1, DTX408069
6.9X8X53X91, 5xD, Carbide drill with internal coolant, RCH-X, YG-1, DTX408069| SKU | DTX408069 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Steel, Steel up to 50HRC, Iron, Stainless Steel |
| Sharpen | 140 degrees |
| Fluts | 2 |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 6.90 |
| Depth | 2xD |
| Flute Length | 53 mm |
| Tool Shank | 8 mm |
| Total Length | 91 mm |
| DIN | Manufacturer |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |







Log In