32mm, 100x20x150, Z2, Cutter with carbide knives for wood, CARBIDEN
SKU
CKIS20D32L100Z2


Warehouse
Vilnius
Vilnius
W
€205.70 €170.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
32mm, 100x20x150, Z2, Cutter with carbide knives for wood, CARBIDEN
32mm, 100x20x150, Z2, Cutter with carbide knives for wood, CARBIDEN32mm, 100x20x150, Z2, Cutter with carbide knives for wood, CARBIDEN
32mm, 100x20x150, Z2, Cutter with carbide knives for wood, CARBIDEN| SKU | CKIS20D32L100Z2 |
|---|---|
| For Material | Wood |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Diameter | 32.00 |
| Holder Standard | C20 |
| Tool Shank | 20 mm |
| Flute Length | 100 mm |
| Geometry | NO |
| Total Length | 150 mm |
| Series | NO |
| Application | Wood, Plywood, MDF |
| Tool body Material | HSS |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Application Image | Shoulder milling |
| Is on Sale | No |








Log In