20mm, 25x20x80, Z2, Cutter with carbide knives for wood, CARBIDEN
SKU
CKIS20D20L25Z2


Warehouse
Vilnius
Vilnius
W
€133.10 €110.00
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
20mm, 25x20x80, Z2, Cutter with carbide knives for wood, CARBIDEN
20mm, 25x20x80, Z2, Cutter with carbide knives for wood, CARBIDEN20mm, 25x20x80, Z2, Cutter with carbide knives for wood, CARBIDEN
20mm, 25x20x80, Z2, Cutter with carbide knives for wood, CARBIDEN| SKU | CKIS20D20L25Z2 |
|---|---|
| For Material | Wood |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Diameter | 20.00 |
| Holder Standard | C20 |
| Tool Shank | 20 mm |
| Flute Length | 25 mm |
| Geometry | NO |
| Total Length | 80 mm |
| Series | NO |
| Application | Wood, Plywood, MDF |
| Tool body Material | HSS |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Application Image | Through milling |
| Is on Sale | No |








Log In