V, Type 90°, Z2, 10mm, Carbide drill-mill, Carbiden
SKU
24271000
€107.76 €89.06
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 3 savaitės. Please contact before ordering.
V, Type 90°, Z2, 10mm, Carbide drill-mill, Carbiden
V, Type 90°, Z2, 10mm, Carbide drill-mill, CarbidenV, Type 90°, Z2, 10mm, Carbide drill-mill, Carbiden
V, Type 90°, Z2, 10mm, Carbide drill-mill, Carbiden| SKU | 24271000 |
|---|---|
| For Material | Steel |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Application | Aluminum, Plastic, HPL, MDF |
| Degree | NO |
| Sharpen | 90 degrees |
| Diameter | 10.00 |
| Radius | Be Radiuso |
| Tool Shank | 10 mm |
| Flute Length | 5 mm |
| Cut Depth Max | NO |
| Length Cut | NO |
| Total Length | 72 mm |
| Series | NO |
| Couting | Without Coating |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Fluts | 2 |
| Is on Sale | No |







Log In