UNF1-1/8-12, 2B, DIN2181, T7509849, YG1, Hand taps, HSS
SKU
T7509849
€165.81 €137.03
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
3 qty
UNF1-1/8-12, 2B, DIN2181, T7509849, YG1, Hand taps, HSS
UNF1-1/8-12, 2B, DIN2181, T7509849, YG1, Hand taps, HSSUNF1-1/8-12, 2B, DIN2181, T7509849, YG1, Hand taps, HSS
UNF1-1/8-12, 2B, DIN2181, T7509849, YG1, Hand taps, HSS| SKU | T7509849 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Iron, Aluminum |
| Couting | Without Coating |
| Thread standard | UNF |
| Thread Nominal | UNF 1" 1/8 - 12 |
| Tool Shank | 22 mm |
| Total Length | 90 mm |
| DIN | DIN 2181 |
| Tool body Material | HSS |
| Cutting Material | HSS |
| Is on Sale | No |







Log In