TR10-2.0, Thread mill carbide with coating, Z4, Carbiden
SKU
CTMIS50102


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€108.90 €90.00
Vilnius Stock 1 day
3 qty
TR10-2.0, Thread mill carbide with coating, Z4, Carbiden
TR10-2.0, Thread mill carbide with coating, Z4, CarbidenTR10-2.0, Thread mill carbide with coating, Z4, Carbiden
TR10-2.0, Thread mill carbide with coating, Z4, Carbiden| SKU | CTMIS50102 |
|---|---|
| For Material | Steel |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Application | Steel, Stainless Steel, Aluminum |
| Couting | Without Coating |
| Depth | 2xD |
| Diameter | 6.40 |
| Fluts | 4 |
| Flute Length | 8 mm |
| Tool Shank | 20 mm |
| Thread standard | M |
| Thread Nominal | NO |
| Total Length | 60 mm |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |





Log In