SGER2525M-D Face Grooving Turning Toolholder, CARBIDEN
SKU
SGER2525M-D


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€54.45 €45.00
Vilnius Stock 1 day
4 qty
SGER2525M-D Face Grooving Turning Toolholder, CARBIDEN
SGER2525M-D Face Grooving Turning Toolholder, CARBIDENSGER2525M-D Face Grooving Turning Toolholder, CARBIDEN
SGER2525M-D Face Grooving Turning Toolholder, CARBIDEN| SKU | SGER2525M-D |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Cut Depth | NO |
| For Material | Steel |
| Groove Width | 3.00mm |
| Insert Code | NO |
| Turning Holder | 25 x 25 mm |
| Total Length | 150 mm |
| Direction | Right |
| Tool body Material | HSS |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |





Log In