SGEL2020K-D Face Grooving Turning Toolholder, CARBIDEN
SKU
SGEL2020K-D


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€54.45 €45.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
SGEL2020K-D Face Grooving Turning Toolholder, CARBIDEN
SGEL2020K-D Face Grooving Turning Toolholder, CARBIDENSGEL2020K-D Face Grooving Turning Toolholder, CARBIDEN
SGEL2020K-D Face Grooving Turning Toolholder, CARBIDEN| SKU | SGEL2020K-D |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Cut Depth | NO |
| For Material | Steel |
| Groove Width | 3.00mm |
| Insert Code | NO |
| Turning Holder | 20 x 20 mm |
| Total Length | 125 mm |
| Direction | Left |
| Tool body Material | HSS |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |





Log In