SGEL1212H-D Face Grooving Turning Toolholder, Carbiden
SKU
SGEL1212H-D


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€54.45 €45.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
SGEL1212H-D Face Grooving Turning Toolholder, Carbiden
SGEL1212H-D Face Grooving Turning Toolholder, CarbidenSGEL1212H-D Face Grooving Turning Toolholder, Carbiden
SGEL1212H-D Face Grooving Turning Toolholder, Carbiden| SKU | SGEL1212H-D |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Cut Depth Max | NO |
| For Material | Steel |
| Groove Width | 3.00mm |
| Insert Code | NO |
| Turning Holder | 12 x 12 mm |
| Total Length | 100 mm |
| Direction | Left |
| Tool body Material | HSS |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |





Log In