R5xD10/25x60, Z2, Carbide mill LOLLIPOP for aluminum, DLC, Carbiden
SKU
LPBA100


N
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€75.02 €62.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
R5xD10/25x60, Z2, Carbide mill LOLLIPOP for aluminum, DLC, Carbiden
R5xD10/25x60, Z2, Carbide mill LOLLIPOP for aluminum, DLC, CarbidenR5xD10/25x60, Z2, Carbide mill LOLLIPOP for aluminum, DLC, Carbiden
R5xD10/25x60, Z2, Carbide mill LOLLIPOP for aluminum, DLC, Carbiden| SKU | LPBA100 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Aluminium |
| Application | Aluminum, Copper, Plastic |
| Couting | DLC Colored |
| Diameter | 10.00 |
| Flute Length | 25 mm |
| Cut Depth | 25 mm |
| Tool Shank | 10 mm |
| Total Length | 60 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | R5 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In