R5mm 12x2x12x50, Z4 radial angle cutter for steel, CCR5-12, CARBIDEN
SKU
CCR5-12


M
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€68.97 €57.00
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
R5mm 12x2x12x50, Z4 radial angle cutter for steel, CCR5-12, CARBIDEN
R5mm 12x2x12x50, Z4 radial angle cutter for steel, CCR5-12, CARBIDENR5mm 12x2x12x50, Z4 radial angle cutter for steel, CCR5-12, CARBIDEN
R5mm 12x2x12x50, Z4 radial angle cutter for steel, CCR5-12, CARBIDEN| SKU | CCR5-12 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Stainless Steel |
| Application | Steel, Stainless Steel, Aluminum, MDF |
| Couting | TISIN |
| Diameter | 12.00 |
| Flute Length | 2.5 mm |
| Cut Depth | 2.5 mm |
| Tool Shank | 12 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | R5 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In