R5, 12x10x8x50, Round-over end mill, SistemiSistemiklein
SKU
C112.050.R

Warehouse
Vilnius
Vilnius

W
€41.50 €34.30
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
R5, 12x10x8x50, Round-over end mill, SistemiSistemiklein
R5, 12x10x8x50, Round-over end mill, SistemiSistemikleinR5, 12x10x8x50, Round-over end mill, SistemiSistemiklein
R5, 12x10x8x50, Round-over end mill, SistemiSistemiklein| SKU | C112.050.R |
|---|---|
| Maniufacture | KLEIN |
| For Material | Wood |
| Application | Wood, Plywood, MDF |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 10.00 |
| Flute Length | 10 mm |
| Cut Depth Max | NO |
| Tool Shank | 8 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 2 |
| Radius | R5 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Medium |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |





Log In