R5, 10mm, 45x10x90, Z-2, DJTOL, Carbide radius cutter for wood milling
SKU
N2QX1045
€57.55 €47.56
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 3 savaitės. Please contact before ordering.
R5, 10mm, 45x10x90, Z-2, DJTOL, Carbide radius cutter for wood milling
R5, 10mm, 45x10x90, Z-2, DJTOL, Carbide radius cutter for wood millingR5, 10mm, 45x10x90, Z-2, DJTOL, Carbide radius cutter for wood milling
R5, 10mm, 45x10x90, Z-2, DJTOL, Carbide radius cutter for wood milling| SKU | N2QX1045 |
|---|---|
| Maniufacture | DJTOL |
| For Material | Wood |
| Application | MDF, Plastic, Plywood, Wood |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 10.00 |
| Flute Length | 45 mm |
| Cut Depth Max | 45 mm |
| Tool Shank | 10 mm |
| Total Length | 90 mm |
| Fluts | 2 |
| Radius | R5 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Application Image | Profile Milling |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |







Log In