R4mm 10 x 2 x 10 x 50, Z4, Coner rounding cutter, CCR4-10, CARBIDEN
SKU
CCR4-10


M
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€48.40 €40.00
Vilnius Stock 1 day
3 qty
R4mm 10 x 2 x 10 x 50, Z4, Coner rounding cutter, CCR4-10, CARBIDEN
R4mm 10 x 2 x 10 x 50, Z4, Coner rounding cutter, CCR4-10, CARBIDENR4mm 10 x 2 x 10 x 50, Z4, Coner rounding cutter, CCR4-10, CARBIDEN
R4mm 10 x 2 x 10 x 50, Z4, Coner rounding cutter, CCR4-10, CARBIDEN| SKU | CCR4-10 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Stainless Steel |
| Application | Steel, Stainless Steel, Aluminum, MDF |
| Couting | TISIN |
| Diameter | 10.00 |
| Flute Length | 2 mm |
| Cut Depth | 2 mm |
| Tool Shank | 10 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | R4 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In