R3mm 8x2x8x50, Z4, radial angle cutter for steel, CCR3-8, CARBIDEN
SKU
CCR3-8


M
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€48.40 €40.00
Vilnius Stock 1 day
5 qty
R3mm 8x2x8x50, Z4, radial angle cutter for steel, CCR3-8, CARBIDEN
R3mm 8x2x8x50, Z4, radial angle cutter for steel, CCR3-8, CARBIDENR3mm 8x2x8x50, Z4, radial angle cutter for steel, CCR3-8, CARBIDEN
R3mm 8x2x8x50, Z4, radial angle cutter for steel, CCR3-8, CARBIDEN| SKU | CCR3-8 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Stainless Steel |
| Application | Steel, Stainless Steel, Aluminum, MDF |
| Couting | TISIN |
| Diameter | 8.00 |
| Flute Length | 3 mm |
| Cut Depth | 3 mm |
| Tool Shank | 8 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | R3 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In