R38,10, 76,20mm, 41,50x12,7x87,5 Radius mill for wood
SKU
DJT05024808
€97.22 €80.35
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
R38,10, 76,20mm, 41,50x12,7x87,5 Radius mill for wood
R38,10, 76,20mm, 41,50x12,7x87,5 Radius mill for woodR38,10, 76,20mm, 41,50x12,7x87,5 Radius mill for wood
R38,10, 76,20mm, 41,50x12,7x87,5 Radius mill for wood| SKU | DJT05024808 |
|---|---|
| Maniufacture | DJTOL |
| For Material | Wood |
| Application | Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 76.20 |
| Flute Length | 41 mm |
| Cut Depth | 41 mm |
| Tool Shank | 12.70 mm. 1/2 In |
| Total Length | 87 mm |
| Fluts | 2 |
| Radius | R38.10 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |







Log In