R3, 20mm, 40-160x20x200 Z-2, Carbide, end mill for wood, V902.200.040.200.Z2R3
SKU
V902.200.040.200.Z2R3
€266.93 €220.60
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 3d.. Please contact before ordering.
R3, 20mm, 40-160x20x200 Z-2, Carbide, end mill for wood, V902.200.040.200.Z2R3
R3, 20mm, 40-160x20x200 Z-2, Carbide, end mill for wood, V902.200.040.200.Z2R3R3, 20mm, 40-160x20x200 Z-2, Carbide, end mill for wood, V902.200.040.200.Z2R3
R3, 20mm, 40-160x20x200 Z-2, Carbide, end mill for wood, V902.200.040.200.Z2R3| SKU | V902.200.040.200.Z2R3 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Wood |
| Application | MDF, Plastic, Plywood, Wood |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 20.00 |
| Flute Length | 40 mm |
| Cut Depth Max | NO |
| Tool Shank | 20 mm |
| Total Length | 200 mm |
| Fluts | 2 |
| Radius | R2 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Application Image | Profile Milling |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |







Log In