R2mm 6x2x6x50, Z4, radial angle cutter for steel CCR2-6, CARBIDEN
SKU
CCR2-6
€37.51 €31.00
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 3 savaitės. Please contact before ordering.
R2mm 6x2x6x50, Z4, radial angle cutter for steel CCR2-6, CARBIDEN
R2mm 6x2x6x50, Z4, radial angle cutter for steel CCR2-6, CARBIDENR2mm 6x2x6x50, Z4, radial angle cutter for steel CCR2-6, CARBIDEN
R2mm 6x2x6x50, Z4, radial angle cutter for steel CCR2-6, CARBIDEN| SKU | CCR2-6 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Stainless Steel |
| Application | Steel, Stainless Steel, Aluminum, MDF |
| Couting | TISIN |
| Diameter | 6.00 |
| Flute Length | 1 mm |
| Cut Depth | 1 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | R2 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |







Log In