R25,40 50,80mm, 28,50x12,7x66,6 Radius mill for wood
SKU
DJT05023208
€58.36 €48.23
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
R25,40 50,80mm, 28,50x12,7x66,6 Radius mill for wood
R25,40 50,80mm, 28,50x12,7x66,6 Radius mill for woodR25,40 50,80mm, 28,50x12,7x66,6 Radius mill for wood
R25,40 50,80mm, 28,50x12,7x66,6 Radius mill for wood| SKU | DJT05023208 |
|---|---|
| Maniufacture | DJTOL |
| For Material | Wood |
| Application | MDF |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 50.80 |
| Flute Length | 28 mm |
| Cut Depth | 28 mm |
| Tool Shank | 12.70 mm. 1/2 In |
| Total Length | 67 mm |
| Fluts | 2 |
| Radius | R25.4 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |







Log In