R2.5mm 6x1x6x50, Z4, radial angle cutter for steel, CCR2.5-6, CARBIDEN
SKU
CCR2.5-6


M
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€37.51 €31.00
Vilnius Stock 1 day
4 qty
R2.5mm 6x1x6x50, Z4, radial angle cutter for steel, CCR2.5-6, CARBIDEN
R2.5mm 6x1x6x50, Z4, radial angle cutter for steel, CCR2.5-6, CARBIDENR2.5mm 6x1x6x50, Z4, radial angle cutter for steel, CCR2.5-6, CARBIDEN
R2.5mm 6x1x6x50, Z4, radial angle cutter for steel, CCR2.5-6, CARBIDEN| SKU | CCR2.5-6 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Stainless Steel |
| Application | Steel, Stainless Steel, Aluminum, MDF |
| Couting | TISIN |
| Diameter | 6.00 |
| Flute Length | 1.2 mm |
| Cut Depth | 1.2 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | R2.50 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In