R1mm, 4x2x4x50, Z4, radial angle cutter for steel, CCR1-4, CARBIDEN
SKU
CCR1-4


M
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€29.04 €24.00
Vilnius Stock 1 day
6 qty
R1mm, 4x2x4x50, Z4, radial angle cutter for steel, CCR1-4, CARBIDEN
R1mm, 4x2x4x50, Z4, radial angle cutter for steel, CCR1-4, CARBIDENR1mm, 4x2x4x50, Z4, radial angle cutter for steel, CCR1-4, CARBIDEN
R1mm, 4x2x4x50, Z4, radial angle cutter for steel, CCR1-4, CARBIDEN| SKU | CCR1-4 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Stainless Steel |
| Application | Steel, Stainless Steel, Aluminum, MDF |
| Couting | TISIN |
| Diameter | 4.00 |
| Flute Length | 0.5 mm |
| Cut Depth | 0.5 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | R1 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In