R12, Carbide end mill for wave milling 20x5x20x65, Z2, DLC
SKU
V3D.4-20XB


Warehouse
Vilnius
Vilnius
W
€130.68 €108.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
R12, Carbide end mill for wave milling 20x5x20x65, Z2, DLC
R12, Carbide end mill for wave milling 20x5x20x65, Z2, DLCR12, Carbide end mill for wave milling 20x5x20x65, Z2, DLC
R12, Carbide end mill for wave milling 20x5x20x65, Z2, DLC| SKU | V3D.4-20XB |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Wood |
| Type Mech | Medium |
| Application | Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Diameter | 20.00 |
| Flute Length | 5 mm |
| Tool Shank | 20 mm |
| Total Length | 65 mm |
| Fluts | 2 |
| Radius | R12 |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Couting | DLC Black |
| Cut Depth Max | NO |
| Is on Sale | No |





Log In