R1.5*47*D8*85, Conical cutter with radius, for wood Carbiden
SKU
TRC-R1-5-D8-47
€32.67 €27.00
Vilnius Stock 1 day
5 qty
R1.5*47*D8*85, Conical cutter with radius, for wood Carbiden
R1.5*47*D8*85, Conical cutter with radius, for wood CarbidenR1.5*47*D8*85, Conical cutter with radius, for wood Carbiden
R1.5*47*D8*85, Conical cutter with radius, for wood Carbiden| SKU | TRC-R1-5-D8-47 |
|---|---|
| For Material | Wood |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Application | Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Degree | 8 degrees |
| Sharpen | NO |
| Diameter | 3.00 |
| Radius | R1.50 |
| Tool Shank | 8 mm |
| Flute Length | 47 mm |
| Cut Depth | 47 mm |
| Length Cut | 47 mm |
| Total Length | 85 mm |
| Couting | With Coating |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Fluts | 2 |
| Is on Sale | No |







Log In