R1,5, 3mm, 6x50, Z4, radial angle cutter for aluminum, DLC
SKU
CCRDLCR15


N
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€37.51 €31.00
Vilnius Stock 1 day
9 qty
R1,5, 3mm, 6x50, Z4, radial angle cutter for aluminum, DLC
R1,5, 3mm, 6x50, Z4, radial angle cutter for aluminum, DLCR1,5, 3mm, 6x50, Z4, radial angle cutter for aluminum, DLC
R1,5, 3mm, 6x50, Z4, radial angle cutter for aluminum, DLC| SKU | CCRDLCR15 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Aluminium |
| Application | Aluminum, Copper, Plastic, HPL, Wood |
| Couting | DLC Colored |
| Diameter | 6.00 |
| Flute Length | 1.5 mm |
| Cut Depth | 1.5 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | R1.50 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In