R1.0*25*D6*75, Conical end mill with radius, for wood
SKU
TRC-R1-D6-25
€20.57 €17.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
R1.0*25*D6*75, Conical end mill with radius, for wood
R1.0*25*D6*75, Conical end mill with radius, for woodR1.0*25*D6*75, Conical end mill with radius, for wood
R1.0*25*D6*75, Conical end mill with radius, for wood| SKU | TRC-R1-D6-25 |
|---|---|
| For Material | Wood |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Application | Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Degree | 10 degrees |
| Sharpen | NO |
| Diameter | 2.00 |
| Radius | R1 |
| Tool Shank | 6 mm |
| Flute Length | 25 mm |
| Cut Depth | NO |
| Length Cut | NO |
| Total Length | 75 mm |
| Couting | With Coating |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Fluts | 2 |
| Is on Sale | No |







Log In