R0.75*15*D4*50 Conical cutter with radius for wood, Carbiden
SKU
TRC-R075-D4-15
€10.89 €9.00
Vilnius Stock 1 day
6 qty
R0.75*15*D4*50 Conical cutter with radius for wood, Carbiden
R0.75*15*D4*50 Conical cutter with radius for wood, CarbidenR0.75*15*D4*50 Conical cutter with radius for wood, Carbiden
R0.75*15*D4*50 Conical cutter with radius for wood, Carbiden| SKU | TRC-R075-D4-15 |
|---|---|
| For Material | Wood |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Application | Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Degree | 10 degrees |
| Sharpen | NO |
| Diameter | 1.50 |
| Radius | R0.75 |
| Tool Shank | 4 mm |
| Flute Length | 15 mm |
| Cut Depth Max | NO |
| Length Cut | NO |
| Total Length | 50 mm |
| Couting | With Coating |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Fluts | 2 |
| Is on Sale | No |







Log In