R0.5*20.5*D4*50, Conical, radius end mill, for wood
SKU
TRC-R05-D4-20
€10.89 €9.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
R0.5*20.5*D4*50, Conical, radius end mill, for wood
R0.5*20.5*D4*50, Conical, radius end mill, for woodR0.5*20.5*D4*50, Conical, radius end mill, for wood
R0.5*20.5*D4*50, Conical, radius end mill, for wood| SKU | TRC-R05-D4-20 |
|---|---|
| For Material | Wood |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Application | Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Degree | 8 degrees |
| Sharpen | NO |
| Diameter | 1.00 |
| Radius | R0.50 |
| Tool Shank | 4 mm |
| Flute Length | 20.5 mm |
| Cut Depth | NO |
| Length Cut | NO |
| Total Length | 50 mm |
| Couting | With Coating |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Fluts | 2 |
| Is on Sale | No |







Log In