R-19, D-51, B-36, L-75, S-12mm, SISTEMI Sistemiklein, E113
SKU
E113.510.R

Warehouse
Vilnius
Vilnius

W
€81.19 €67.10
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
R-19, D-51, B-36, L-75, S-12mm, SISTEMI Sistemiklein, E113
R-19, D-51, B-36, L-75, S-12mm, SISTEMI Sistemiklein, E113R-19, D-51, B-36, L-75, S-12mm, SISTEMI Sistemiklein, E113
R-19, D-51, B-36, L-75, S-12mm, SISTEMI Sistemiklein, E113| SKU | E113.510.R |
|---|---|
| Maniufacture | KLEIN |
| For Material | Wood |
| Application | Plywood, Wood |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 51.00 |
| Flute Length | 38 mm |
| Cut Depth Max | NO |
| Tool Shank | 12 mm |
| Total Length | 75 mm |
| Fluts | 2 |
| Radius | R19 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Medium |
| Application Image | Chamfer milling |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |





Log In