R-18, D-48,7, B-26, L-73, S-12mm, SISTEMI Sistemiklein, E152
SKU
E152.487.R
€82.89 €68.50
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 5d.. Please contact before ordering.
R-18, D-48,7, B-26, L-73, S-12mm, SISTEMI Sistemiklein, E152
R-18, D-48,7, B-26, L-73, S-12mm, SISTEMI Sistemiklein, E152R-18, D-48,7, B-26, L-73, S-12mm, SISTEMI Sistemiklein, E152
R-18, D-48,7, B-26, L-73, S-12mm, SISTEMI Sistemiklein, E152| SKU | E152.487.R |
|---|---|
| Maniufacture | KLEIN |
| For Material | Wood |
| Application | Plywood, Wood |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 49.00 |
| Flute Length | 26 mm |
| Cut Depth Max | NO |
| Tool Shank | 12 mm |
| Total Length | 72 mm |
| Fluts | 2 |
| Radius | R18 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Medium |
| Application Image | Chamfer milling |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |







Log In