Milling cutter for rough wood milling, 25mm 100x25x150, Z3, Carbiden
SKU
V303.250.100.150
€425.04 €351.27
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 3d.. Please contact before ordering.
Milling cutter for rough wood milling, 25mm 100x25x150, Z3, Carbiden
Milling cutter for rough wood milling, 25mm 100x25x150, Z3, CarbidenMilling cutter for rough wood milling, 25mm 100x25x150, Z3, Carbiden
Milling cutter for rough wood milling, 25mm 100x25x150, Z3, Carbiden| SKU | V303.250.100.150 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Wood |
| Application | Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 25.00 |
| Flute Length | 100 mm |
| Cut Depth Max | 25 mm |
| Tool Shank | 25 mm |
| Total Length | 150 mm |
| Fluts | 3 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Application Image | Slot milling |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |







Log In