MC 25R-2.25D 13, Drilling-turning, toolholder MULTICUT Carbiden
SKU
12035459


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€256.00 €211.57
Europe
0 qty
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
MC 25R-2.25D 13, Drilling-turning, toolholder MULTICUT Carbiden
MC 25R-2.25D 13, Drilling-turning, toolholder MULTICUT CarbidenMC 25R-2.25D 13, Drilling-turning, toolholder MULTICUT Carbiden
MC 25R-2.25D 13, Drilling-turning, toolholder MULTICUT Carbiden| SKU | 12035459 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Steel |
| Application | Steel, Steel up to 50HRC, Iron, Stainless Steel, Exotic Materials, Aluminum, Copper, Brass, Plastic |
| Diameter | 25.00 |
| Depth | 2.5 x D |
| Flute Length | 56 mm |
| Tool Shank | 32 mm |
| Total Length | 129 mm |
| Direction | Right |
| Tool body Material | HSS |
| Geometry | XPNT1305 |
| Couting | Without Coating |
| Is on Sale | No |





Log In