M8.0x1.25, Threading end mill carbide 22x6x50, Z3, T1, DLC coating
SKU
THRAM8125


N
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€62.92 €52.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
M8.0x1.25, Threading end mill carbide 22x6x50, Z3, T1, DLC coating
M8.0x1.25, Threading end mill carbide 22x6x50, Z3, T1, DLC coatingM8.0x1.25, Threading end mill carbide 22x6x50, Z3, T1, DLC coating
M8.0x1.25, Threading end mill carbide 22x6x50, Z3, T1, DLC coating| SKU | THRAM8125 |
|---|---|
| For Material | Aluminium |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Application | Aluminum, Copper, Brass, Plastic, HPL |
| Couting | DLC Black |
| Depth | 2xD |
| Diameter | NO |
| Fluts | 3 |
| Flute Length | 22 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Thread standard | M |
| Thread Nominal | M 8 x 1.25 |
| Total Length | 50 mm |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |





Log In