M6.0x1.0, Threading end mill carbide 18x6x50, Z3, T1, DLC coating
SKU
THRAM610


N
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€52.03 €43.00
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
M6.0x1.0, Threading end mill carbide 18x6x50, Z3, T1, DLC coating
M6.0x1.0, Threading end mill carbide 18x6x50, Z3, T1, DLC coatingM6.0x1.0, Threading end mill carbide 18x6x50, Z3, T1, DLC coating
M6.0x1.0, Threading end mill carbide 18x6x50, Z3, T1, DLC coating| SKU | THRAM610 |
|---|---|
| For Material | Aluminium |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Application | Aluminum, Copper, Brass, Plastic, HPL |
| Couting | DLC Black |
| Depth | 2xD |
| Diameter | NO |
| Fluts | 3 |
| Flute Length | 18 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Thread standard | M |
| Thread Nominal | M 6 x 1.0 |
| Total Length | 50 mm |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |





Log In