M3x0.5 Threading end mill carbide 9.2x4x50, Z3, 60°, DLC coating
SKU
THRAMD305


N
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€41.14 €34.00
Vilnius Stock 1 day
3 qty
M3x0.5 Threading end mill carbide 9.2x4x50, Z3, 60°, DLC coating
M3x0.5 Threading end mill carbide 9.2x4x50, Z3, 60°, DLC coatingM3x0.5 Threading end mill carbide 9.2x4x50, Z3, 60°, DLC coating
M3x0.5 Threading end mill carbide 9.2x4x50, Z3, 60°, DLC coating| SKU | THRAMD305 |
|---|---|
| For Material | Aluminium |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Application | Aluminum, Copper, Brass, Plastic, HPL |
| Couting | DLC Black |
| Depth | 3xD |
| Diameter | 2.40 |
| Fluts | 3 |
| Flute Length | 9.2 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Thread standard | M |
| Thread Nominal | M 3 x 0.5 |
| Total Length | 50 mm |
| Series | NO |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |





Log In