M2.5x0.45, Threading end mill carbide 7x4x50, Z3, T1, DLC coating
SKU
THRAM25045


N
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€41.14 €34.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
M2.5x0.45, Threading end mill carbide 7x4x50, Z3, T1, DLC coating
M2.5x0.45, Threading end mill carbide 7x4x50, Z3, T1, DLC coatingM2.5x0.45, Threading end mill carbide 7x4x50, Z3, T1, DLC coating
M2.5x0.45, Threading end mill carbide 7x4x50, Z3, T1, DLC coating| SKU | THRAM25045 |
|---|---|
| For Material | Aluminium |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Application | Aluminum, Copper, Brass, Plastic, HPL |
| Couting | DLC Black |
| Depth | 2xD |
| Diameter | NO |
| Fluts | 3 |
| Flute Length | 7 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Thread standard | M |
| Thread Nominal | M 2.5 x 0.45 |
| Total Length | 50 mm |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |





Log In