M2.5x0.45 Threading end mill carbide 7.7x4x50, Z3, 60°, DLC coating
SKU
THRAMD25045


N
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€41.14 €34.00
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
M2.5x0.45 Threading end mill carbide 7.7x4x50, Z3, 60°, DLC coating
M2.5x0.45 Threading end mill carbide 7.7x4x50, Z3, 60°, DLC coatingM2.5x0.45 Threading end mill carbide 7.7x4x50, Z3, 60°, DLC coating
M2.5x0.45 Threading end mill carbide 7.7x4x50, Z3, 60°, DLC coating| SKU | THRAMD25045 |
|---|---|
| For Material | Aluminium |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Application | Aluminum, Copper, Brass, Plastic, HPL |
| Couting | DLC Black |
| Depth | 3xD |
| Diameter | 1.95 |
| Fluts | 3 |
| Flute Length | 7.7 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Thread standard | M |
| Thread Nominal | M 2.5 x 0.45 |
| Total Length | 50 mm |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |





Log In