M12x1.75 Thread mill carbide with coating, Z4, Carbiden
SKU
CTMIS20115


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€133.10 €110.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
M12x1.75 Thread mill carbide with coating, Z4, Carbiden
M12x1.75 Thread mill carbide with coating, Z4, CarbidenM12x1.75 Thread mill carbide with coating, Z4, Carbiden
M12x1.75 Thread mill carbide with coating, Z4, Carbiden| SKU | CTMIS20115 |
|---|---|
| For Material | Steel |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Application | Steel, Stainless Steel, Aluminum |
| Couting | With Coating |
| Depth | 2xD |
| Diameter | 9.60 |
| Fluts | 4 |
| Flute Length | 30 mm |
| Tool Shank | 10 mm |
| Thread standard | M |
| Thread Nominal | M 12 x 1.75 |
| Total Length | 75 mm |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |





Log In