M10x1.5, 60º Metric Single Profile Thread Mill, Z4, Carbiden
SKU
CTMIS20114


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€108.90 €90.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
M10x1.5, 60º Metric Single Profile Thread Mill, Z4, Carbiden
M10x1.5, 60º Metric Single Profile Thread Mill, Z4, CarbidenM10x1.5, 60º Metric Single Profile Thread Mill, Z4, Carbiden
M10x1.5, 60º Metric Single Profile Thread Mill, Z4, Carbiden| SKU | CTMIS20114 |
|---|---|
| For Material | Steel |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Application | Steel, Stainless Steel, Aluminum |
| Couting | With Coating |
| Depth | 2xD |
| Diameter | 7.70 |
| Fluts | 4 |
| Flute Length | 25 mm |
| Tool Shank | 8 mm |
| Thread standard | M |
| Thread Nominal | M 10 x 1.5 |
| Total Length | 60 mm |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |





Log In