M10.0x1.5, Threading end mill carbide 29x8x60, Z3, T1, DLC coating
SKU
THRAM1015
€84.70 €70.00
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 21d. Please contact before ordering.
M10.0x1.5, Threading end mill carbide 29x8x60, Z3, T1, DLC coating
M10.0x1.5, Threading end mill carbide 29x8x60, Z3, T1, DLC coatingM10.0x1.5, Threading end mill carbide 29x8x60, Z3, T1, DLC coating
M10.0x1.5, Threading end mill carbide 29x8x60, Z3, T1, DLC coating| SKU | THRAM1015 |
|---|---|
| For Material | Aluminium |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Application | Aluminum, Copper, Brass, Plastic, HPL |
| Couting | DLC Black |
| Depth | 2xD |
| Diameter | NO |
| Fluts | 3 |
| Flute Length | 29 mm |
| Tool Shank | 8 mm |
| Thread standard | M |
| Thread Nominal | M 10 x 1.5 |
| Total Length | 60 mm |
| Series | NO |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |







Log In