KTKFR2525K-16 Grooving and Parting Tool Holder, CARBIDEN
SKU
KTKFR2525K16


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€60.50 €50.00
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
KTKFR2525K-16 Grooving and Parting Tool Holder, CARBIDEN
KTKFR2525K-16 Grooving and Parting Tool Holder, CARBIDENKTKFR2525K-16 Grooving and Parting Tool Holder, CARBIDEN
KTKFR2525K-16 Grooving and Parting Tool Holder, CARBIDEN| SKU | KTKFR2525K16 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Cut Depth Max | NO |
| For Material | Steel |
| Groove Width | 3.00mm |
| Insert Code | NO |
| Turning Holder | 25 x 25 mm |
| Total Length | 125 mm |
| Direction | Right |
| Tool body Material | HSS |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |





Log In