KGMN400-04-T PC5300, Korloy, KG, Grooving, cut-off plate
SKU
1-02-043685

Warehouse
Vilnius
Vilnius
P

€26.73 €22.09
Vilnius Stock 1 day
5 qty
KORLOY EUROPE 4 DAYS
702 qty
KORLOY CENTRAL 15 DAYS
3644 qty
KGMN400-04-T PC5300, Korloy, KG, Grooving, cut-off plate
KGMN400-04-T PC5300, Korloy, KG, Grooving, cut-off plateKGMN400-04-T PC5300, Korloy, KG, Grooving, cut-off plate
KGMN400-04-T PC5300, Korloy, KG, Grooving, cut-off plate| SKU | 1-02-043685 |
|---|---|
| Maniufacture | KORLOY |
| For Material | Steel |
| Groove Width | 4.00mm |
| Flute Length | 20 mm |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Exotic Materials, Steel |
| Couting | With Coating |
| Radius | Be Radiuso |
| Total Length | 20 mm |
| Insert Code | KG |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Direction | Neutral |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |





Log In