KGMI400-04-T PC9030, Korloy, KG, Grooving, cut-off plate
SKU
1-02-047336

M
Warehouse
Vilnius
Vilnius

€23.24 €19.21
Vilnius Stock 1 day
5 qty
KORLOY EUROPE 4 DAYS
52 qty
KORLOY CENTRAL 15 DAYS
0 qty
KGMI400-04-T PC9030, Korloy, KG, Grooving, cut-off plate
KGMI400-04-T PC9030, Korloy, KG, Grooving, cut-off plateKGMI400-04-T PC9030, Korloy, KG, Grooving, cut-off plate
KGMI400-04-T PC9030, Korloy, KG, Grooving, cut-off plate| SKU | 1-02-047336 |
|---|---|
| Maniufacture | KORLOY |
| For Material | Stainless Steel |
| Groove Width | 4.00mm |
| Flute Length | 20 mm |
| Application | Stainless Steel |
| Couting | With Coating |
| Radius | Be Radiuso |
| Total Length | 20 mm |
| Insert Code | KG |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Direction | Neutral |
| Is on Sale | No |





Log In