GSNT-40.04-00-PS MPS45P, carbide grooving insert, Carbiden
SKU
12416763


Warehouse
Vilnius
Vilnius
S
€20.30 €16.78
Europe
611 qty
Vilnius Stock 1 day
8 qty
GSNT-40.04-00-PS MPS45P, carbide grooving insert, Carbiden
GSNT-40.04-00-PS MPS45P, carbide grooving insert, CarbidenGSNT-40.04-00-PS MPS45P, carbide grooving insert, Carbiden
GSNT-40.04-00-PS MPS45P, carbide grooving insert, Carbiden| SKU | 12416763 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Exotic Materials |
| Groove Width | 4.00mm |
| Flute Length | 24 mm |
| Application | Steel, Stainless Steel, Exotic Materials |
| Couting | With Coating |
| Radius | R0.40 |
| Total Length | 24 mm |
| Insert Code | GB-GS04 |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Direction | Neutral |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |





Log In