GD24RT-30.02-06-PM MPS45P, carbide Grooving insert, Carbiden
SKU
12236948


M
Warehouse
Vilnius
Vilnius
TOP
€25.05 €20.70
Europe
738 qty
Vilnius Stock 1 day
20 qty
GD24RT-30.02-06-PM MPS45P, carbide Grooving insert, Carbiden
GD24RT-30.02-06-PM MPS45P, carbide Grooving insert, CarbidenGD24RT-30.02-06-PM MPS45P, carbide Grooving insert, Carbiden
GD24RT-30.02-06-PM MPS45P, carbide Grooving insert, Carbiden| SKU | 12236948 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Stainless Steel |
| Groove Width | 3.00mm |
| Flute Length | 24 mm |
| Application | Steel, Stainless Steel, Exotic Materials |
| Couting | With Coating |
| Radius | R0.20 |
| Total Length | 24 mm |
| Insert Code | GD24 |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Direction | Right |
| Series | GD24-3 |
| Is on Sale | No |





Log In