GD24NT-40.03-00-PP PMKS30P, carbide grooving insert, Carbiden
SKU
12149565


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
TOP
€27.26 €22.53
Europe
1116 qty
Vilnius Stock 1 day
10 qty
GD24NT-40.03-00-PP PMKS30P, carbide grooving insert, Carbiden
GD24NT-40.03-00-PP PMKS30P, carbide grooving insert, CarbidenGD24NT-40.03-00-PP PMKS30P, carbide grooving insert, Carbiden
GD24NT-40.03-00-PP PMKS30P, carbide grooving insert, Carbiden| SKU | 12149565 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Steel |
| Groove Width | 4.00mm |
| Flute Length | 24 mm |
| Application | Steel, Iron, Stainless Steel, Exotic Materials |
| Couting | With Coating |
| Radius | R0.40 |
| Total Length | 24 mm |
| Insert Code | GD24 |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Direction | Neutral |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |





Log In