GD24NT-30.03-00-PTN NK15S, carbide grooving insert, Carbiden
SKU
12597001


N
Warehouse
Vilnius
Vilnius
TOP
€31.98 €26.43
Europe
745 qty
Vilnius Stock 1 day
10 qty
GD24NT-30.03-00-PTN NK15S, carbide grooving insert, Carbiden
GD24NT-30.03-00-PTN NK15S, carbide grooving insert, CarbidenGD24NT-30.03-00-PTN NK15S, carbide grooving insert, Carbiden
GD24NT-30.03-00-PTN NK15S, carbide grooving insert, Carbiden| SKU | 12597001 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Aluminium |
| Groove Width | 3.00mm |
| Flute Length | 24 mm |
| Application | Aluminum, Copper, Brass, Plastic |
| Couting | Polishing |
| Radius | R0.30 |
| Total Length | 24 mm |
| Insert Code | GD24 |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Direction | Neutral |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |





Log In