GD24NT-30.03-00-PT MPS45P, carbide grooving insert, Carbiden
SKU
12149213


M
Warehouse
Vilnius
Vilnius
TOP
€23.93 €19.78
Europe
407 qty
Vilnius Stock 1 day
15 qty
GD24NT-30.03-00-PT MPS45P, carbide grooving insert, Carbiden
GD24NT-30.03-00-PT MPS45P, carbide grooving insert, CarbidenGD24NT-30.03-00-PT MPS45P, carbide grooving insert, Carbiden
GD24NT-30.03-00-PT MPS45P, carbide grooving insert, Carbiden| SKU | 12149213 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Stainless Steel |
| Groove Width | 3.00mm |
| Flute Length | 24 mm |
| Application | Steel, Stainless Steel, Exotic Materials |
| Couting | With Coating |
| Radius | R0.30 |
| Total Length | 24 mm |
| Insert Code | GD24 |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Direction | Neutral |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |





Log In