GD24NT-30.02-00-PP PMK35C, carbide Grooving insert, Carbiden
SKU
12149223
€23.93 €19.78
Europe
549 qty
Vilnius Stock 1 day
0 qty
GD24NT-30.02-00-PP PMK35C, carbide Grooving insert, Carbiden
GD24NT-30.02-00-PP PMK35C, carbide Grooving insert, CarbidenGD24NT-30.02-00-PP PMK35C, carbide Grooving insert, Carbiden
GD24NT-30.02-00-PP PMK35C, carbide Grooving insert, Carbiden| SKU | 12149223 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Steel |
| Groove Width | 3.00mm |
| Flute Length | 24 mm |
| Application | Steel, Iron, Stainless Steel |
| Couting | With Coating |
| Radius | R0.20 |
| Total Length | 24 mm |
| Insert Code | GD24 |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Direction | Neutral |
| Series | GD24-3 |
| Is on Sale | No |







Log In