GD24NT-30.02-00-PP MPS45P, carbide grooving insert, Carbiden
SKU
12149224


M
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€20.27 €16.75
Europe
0 qty
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
GD24NT-30.02-00-PP MPS45P, carbide grooving insert, Carbiden
GD24NT-30.02-00-PP MPS45P, carbide grooving insert, CarbidenGD24NT-30.02-00-PP MPS45P, carbide grooving insert, Carbiden
GD24NT-30.02-00-PP MPS45P, carbide grooving insert, Carbiden| SKU | 12149224 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Stainless Steel |
| Groove Width | 3.00mm |
| Flute Length | 24 mm |
| Application | Steel, Stainless Steel, Exotic Materials |
| Couting | With Coating |
| Radius | R0.20 |
| Total Length | 24 mm |
| Insert Code | GD24 |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Direction | Neutral |
| Is on Sale | No |





Log In