Fly cutter, adjustable diameter 60-120 mm
SKU
C16-40


N
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€101.64 €84.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
Fly cutter, adjustable diameter 60-120 mm
Fly cutter, adjustable diameter 60-120 mmFly cutter, adjustable diameter 60-120 mm
Fly cutter, adjustable diameter 60-120 mm| SKU | C16-40 |
|---|---|
| For Material | Aluminium |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Diameter | 30.00 |
| Holder Standard | ST16 |
| Tool Shank | 16 mm |
| Flute Length | 2 mm |
| Geometry | NO |
| Total Length | 74 mm |
| Application | Aluminum, Plastic |
| Tool body Material | HSS |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |





Log In